خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
روش صحيح باتري به باتري كردن خودرو باتري كار
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :zohre habibi
تاريخ: ۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۳۶:۰۹

چگونه ماشيني كه روشن نمي شود را روشن كنيم؟ چگونه عمل باتري به باتري را صحيح انجام دهيم؟ حتما شما هم گهگاه و يا حداقل يكبار پشت خودروي خود نشسته ايد و هنگام استارت زدن متوجه شده ايد كه خودروي شما روشن نمي شود. اما حال چاره چيست. حتما مي دانيد كه اين مشكل عمدتا از ناحيه باتري خودرو ناشي مي شود و يكي از بهترين راه حل ها عمل باتري به باتري است تا خودرو روشن و باتري مجدد شارژ شود. اما روش صحيح و بدونه آسيب اين روش چيست؟

 قبل از اينكه به سراغ روش صحيح برويم بايد مطمئن شويم كه اين مشكل از ناحيه باتري ناشي شده است و نه جاي ديگر. پس از اينكه با انجام روش ها و تكنيك هاي زير شما كاربران سايت هاو كن يو متوجه شديد كه واقعا باتري مشكل شماست، سپس مي توانيد روش هاي صحيح را در ادامه برررسي كنيد.

مطمئن شويد مشكل از باتري است

دليل روشن نشدن خودرو و يا استارت خوردن و روشن نشدن چيست؟ اگر با اين موضوع آشنا باشيد با همان استارت اول مشكل را خودتا كشف خواهيد كرد، اگر كه نه چراغ هاي خودرو را روشن كنيد، آيا شدت نور آن ها طبيعي است يا ضعيف شده است، اگر كه نور آن ها كمي ضعيف شده است و قدرت قبل را ندارند حال شما تقريبا مطمن هستيد كه مشكل از باتري است ولي اگر اينچنين نيست باتري شما قدرت كافي را دارد و بايد پيگير مشكل در جايي ديگر باشيد.

    سويچ را بچرخانيد و ببينيد كه اصلا چراغ هاي داخلي و داشبورد روشن مي شوند يا خير، حتي در ضعيف ترين باتري ها هم با نور بسيار اندك قادر خواهيد بود چراغ ها را ببينيد. اگر كلا مطمئن هستيد هيچ چراغي روشن نمي شود آنوقت شما كاربران سايت هاو كن يو بايد بدانيد كه احتمالا مشكل از سويچ است.

    آيا هنگام استارت زدن خودرو سعي در روشن شدن دارد و اين اتفاق نمي افتد و يا در همان ابتداي استارت زدن سريع قطع مي شود؟ اگر در همان ابتداي كار سريع قطع مي شود مشكل شما باتري نخواهد بود

حال كه مطمئن شديد مشكل از باطري ماشين است شما براي راه اندازي و شارژ باتري نياز به انجام عمل باتري به باتري كردن خودرو داريد. براي اين كار يك خودروي سالم را بايد به خودروي خود نزديك كنيد بهترين روش نزديك كردن از روبه رو است، همچنين مي توانيد از طرفيني كه باتري خودرو ها به يكديگر نزديك تر هستند اين كار را انجام دهيد.

    با دقت قطب هاي مثبت و منفي هر دو باتري را مشخص كنيد. معمولا بر روي سرباتري و يا كنار آن ها مثبت و منفي مشخص شده است.

    بيشتر مواقع قطب مثبت قرمز رنگ است و علامت + بر سرباتري آن مشخص است.

    همچنين به صورت معمول قطب منفي مشكي رنگ است و علامت – بر روي آن مشخص است.

حال كه باتري ها را تا جاي ممكن و البته بدون هر گرونه تماس به يكديگر نزديك كرديد، حال زمان آن رسيده است كه خودرو ها را آماده كنيد. براي اين كار ابتدا تمام متعلقات برقي همچون فن، بخاري، شارژر ها، راديو وضبط، فلش، و هر تجهيزات برقي ديگر را در داخل خودرو جدا و يا خاموش كنيد. همچنين خود خودرو را هم فعلا خاموش كنيد.

    چنانچه خودرو ها با يكديگر تماس داشته باشند امكان آسيب جدي به قطعات برقي و كامپيوتري هر دو خودرو بسيار بالاست. دقت كنيد با يكديگر ارتباط و يا تماسي نداشته باشند.

با اينكه با رعايت نكات و ايمني خطر خاصي شما را تهديد نمي كند ولي بهتر است از دستكش ها زخيم هم استفاده كنيد.

    حتما چك كنيد باتري هيچ گونه ضرب ديدگي و يا شكستگي و … نداشته باشد.

    سر باتري را در صورتي كه دچار جرم شده است ميبايست با يك براش فلزي خوب تميز كنيد تا تماس كامل انجام شود.

شما براي برقرار اين ارتباط به دو كابل مخصوص اين كار احتياج داريد همچون باتري ها اين دو كابل ها معمولا داري دو رنگ مشكي و قرمز هستند كه هنگام كار اشتباه گرفته نشوند. همچنين معمولا دو عدد گيره براي در دهان گرفتن سر باتري ها بر روي هر دو سر كابل ها قرار دارد.

    در طي انجام عمل باتري با باتري بايد مطمئن باشيد كه دو سر قرمز و مشكي هرگز با يكديگر تماسي برقرار نمي كنند. در صورت برقرار تماس آسيب هاي جدي به خودرو وارد خواهد آمد.

    كابل قرمز رنگ را به سر مثبت باتري داراي مشكل متصل كنيد.

    حال سر ديگر همين كابل قرمز را به سر باتري سالم متصل كنيد.

    كابل مشكي را به سر منفي باتري سالم متصل كنيد

    سر ديگر كابل مشكي را به قطعه فلزي از خودروي داراي باتري خراب متصل كنيد.

    بهتر است اين قسمت فلزي قسمتي رنگ نشده باشد كه ارتباط برقرار شود اين كار را با پيچ و مهره ها و … نيز مي توانيد انجام دهيد.

    مراقب باشيد اضافي كابل ها اطراف پره هاي فن و يا نزديك موتور خودرو نباشد.

خودروي سالم را روشن كنيد و اجازه دهيد براي چند دقيقه خودرو كار كند. شما مي توانيد كمي دور موتور را با گاز دادن بالا ببريد تا انرژي بيشتري منقل شود. با اين كار و كار كردن خودرو و برقراري ارتباط طبق روش بالا كم كم باتري خالي شده اقدام به شارژ شدن مي كند. خودرو را براي چند دقيقه به همين صورت رها كنيد. دقت كنيد در اين مدت كه يك الي دو دقيقه است اتصال به درستي و كامل برقرار باشد.

حال ديگر باتري مشكل دار بايد شارژ شده باشد و پس از اين چند دقيقه اقدام به استارت زدن باتري خودروي ناسالم بكنيد تا خودرو روشن شود. چنانچه روشن نشد كمي تكان دادن و فشار هر يك از كابل ها در سر جاي خود و انجام مجدد احتمالا شما را به نتيجه خواهند رساند.

حال كه خودرو روشن شدو به نتيجه رسيديد بايد به جدا كردن كايل ها اقدام كنيد، اين كار برعكس مراحل اتصال بود و دقت كنيد حين جدا كردن هيچ يك از كابل ها با يكديگر تماس نداشته باشند.

    ابتدا كابل مشكي را از قسمت فلزي خودرو جدا كنيد.

    كابل مشكي را از قسمت منفي باتري سالم جدا كنيد

    كابل قرمز را از قطب مثبت باتري سالم جدا كنيد

    و در نهايت كابل مشكي را از باتري تازه شارژ شده جدا كنيد.

    سايد متعلقات و يا كاور هاي باتري را مجدد در سر جاي خود قرار دهيد.

پس از انجام عمليات بهتر است خودروي تازه روشن شده را خاموش نكنيد و با كمي فشار دادن پدال گاز روند شارز شدن باتري را سرعت ببخشيد. بايد اين باتري به اندازه كافي شارز شود تا قدرت و توان لازم براي مجدد استارت زدن را در خود داشته باشد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]